Om Sir Lyngbjerg Centret

Du er altid velkommen i Sir LyngbjergCentret, som normalt er åbent alle ugens dage. Har du spørgsmål er du altid velkommen til at kontakte Centerlederen. Se mere under kontakt. V

Velkommen i Sir LyngbjergCentret.

Sir Lyngbjerg Centret er en lys og imødekommende hal.Der er endnu få træningstimer at få i hallen Kontakt venligst Centerlederen Lene Toft på email: lene@sir-lyngbjergcentret.dk eller tlf. 25 43 22 77.

Centrets cafeteria har panoramaudsigt til spillearealet i hallen. Foreninger og klubber, der anvender centret, er velkommen til at få egne informationer på web-sitet.

Sir Lyngbjerg Centret ligger i forbindelse med de udendørs boldbaner.Centret er beliggende tæt ved skole og institution samt skovområdet Sir Lyngbjerg.

Udlejning
I Sir-Lyngbjerg Centret har vi 3 forskellige lokaler der kan lejes til forskellige private formål.

Vi har vores festlokale, hvor der er plads til ca 100 personer. Her er tilhørende mindre køkken med industri opvaskemaskine, køleskab, fryser, alm komfur og industri kaffemaskine. Se billeder her.

I forbindelse med vores kiosk har vi et cafeteria, hvor der kan være ca 40 personer.

Ved større lejligheder kan vi omdanne og eventuelt opdele vores hal til et stort festlokale. Her kan være op til 300 personer og der kan opsættes scene. Se billeder fra vores byfest på mulig opstilling her.

Bestyrelsen

Formand
Pia Bennedsgaard pia@sir-lyngbjergcentret.dk 22292379

Næstformand
Bo Jensen bo@sir-lyngbjergcentret.dk 21659139

Sekretær
Gorm Lind gorm@sir-lyngbjergcentret.dk 20766366

Kasserer
Karin Østergaard karin@sir-lyngbjergcentret.dk 22272610

Bestyrelsesmedlem
Lotte Møller Mikkelsen lotte@sir-lyngbjergcentret.dk 61460206

Bestyrelsesmedlem
Patrick Kristensen patrick@sir-lyngbjergcentret.dk 51587375

Bestyrelsesmedlem
Torben Gilberg torben@sir-lyngbjergcentret.dk 41194630

Bestyrelsesmedlem
Dorte Marslev dorte@sir.lyngbjergcentret.dk 29257221